אבהות ראשי

ברוכים הבאים ל"להיות אבא: מדברים אבהות", הזירה המרכזית לאבהות הישראלית המתפתחת והמתחדשת.

מה ההבדלים בין אמהות לאבהות? בין תפיסת בנות הזוג שלנו את אמהותן לבין תפיסתנו שלנו את אבהותינו? מה הגישות השונות שקיימות כיום לגבי תפקיד האבהות ואיך זה באמת קורה אצלכם? מה המשברים הנפוצים אותם אנו חווים כאבות טריים וכאבות בכלל?  שאלות רבות מלוות אותנו לאורך המסע הזה שהתחיל עוד לפני לידת הילד הראשון. ואולי שאלת השאלות הראשוני היא: מדוע איננו מעיזים לדבר על זה? לברר את זה?

כאן ננסה לבחון צדדים שונים בתפקיד האבהות שאיננו מובן מאליו. נושאים שונים יעלו כאן, כאלו אשר אנו מודעים אליהם וכאלו שנמצאים בתת-מודע שלנו ומשפיעים עלינו יום יום, מושכים ודוחפים, מרוממים ומורידים אותנו. עיצוב התפיסה שלנו את תפקיד האבהות מושפעת מגורמים רבים כגון, כוחות חברתיים, פסיכולוגיים ואפילו כלכליים. אולי אף אפשר לומר היום כוחות מגדריים.

עם זאת, איננו מעוניינים בתיאוריה בלבד אלא לתת כיווני מחשבה חדשים שיסייעו לנו להבין את הסיטואציה הזו שאותה בחרנו מתוך רצון טוב ועל ידי כך לפעול כאבות טובים יותר, מודעים יותר.

אנו מקווים שאבות רבים ימצאו באתר Fatherhood.co.il את מקור המידע, הנחמה והתושיה שיסייע לנו להיות אבות טובים יותר ובני זוג טובים יותר.

אנו מקווים שנשים רבות תוכלנה באמצעות האתר להבין טוב יותר את בני זוגן ואת התהליכים המורכבים שעוברים עליהם במהלך ההורות והזוגיות.

 

אבות טריים ואבות מנוסים: זו הבמה שלכם. תגיבו! תשאלו! תשתפו!  הדיאלוג שלכם על האבהות שלכם – הוא בשבילכם.

אמהות טריות ומנוסות: אנו רוצים לשמוע אתכן ולהבין את צידו השני של המטבע.

אחרי הכל, מה הכי חשוב לנו בחיים?

 

ליחצו כאן על מנת להתעדכן כל פעם שאני מוסיף פוסט לבלוג:

 

 

 

 

דרך נוספת להישאר מעודכן היא לקבל עידכונים במייל:

רישמו כאן את כתובת המייל שלכם ולחצו שלח:

 

אודות המחבר

כפיר לב סיני הוא אבא לשלושה ילדים שהחליט שבשביל להיות אבא טוב יותר הוא צריך לכתוב על זה. כמה שיותר. תוכלו ליצור איתו קשר ב-Google+ אבל בעיקר בפייסבוק.