70% מכלל הגברים בישראל היום מוכנים לצאת לחופשת אבהות

גם חתיך, גם מטפל בתינוק/ת שלו. דברים כאלה מוצאים רק בתמונות.

המחקר הבא נלקח מאתר פורום נשים לתקציב הוגן:

 

לקראת יום המשפחה בישראל:

סקר מיוחד של פורום נשים לתקציב הוגן מראה כי:

70% מכלל הגברים בישראל היום מוכנים לצאת לחופשת אבהות

 40% מכלל הגברים טען שהסיבה העיקרית לוותר על חופשת לידה יהיה האיום מפני פיטורים

 ולריה סייגלשיפר, ראש תחום מדיניות וממשל בפורום:

 "על מנת לעודד קידומן של נשים בשוק העבודה, יש לקדם השתתפות גברים במגזר משק הבית והטיפול בילדים. הסקר מראה כי קיימת הנכונות הזו מצד הגברים הישראלים. אם כי, מה שחסר עדיין זו מדיניות ממשלתית שתאפשר זאת"

 הסקר נערך בקרב כ 600 גברים בין הגילאים 20-50, על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה. הסקר בדק האם יסכימו גברים לצאת לחופשת אבהות (חופשת לידה המיועדת לאבות) בתשלום של מאה אחוז משכרם ולאיזה פרק זמן. כמו כן שאל הסקר, מהי הסיבה העיקרית שתגרום לאבות לא לצאת לחופשת אבהות:

 נתון מפתיע נוסף מראה כי 20% מהגברים שרצו לצאת לחופשת לידה, היו שמחים לצאת לזמן ממושך של יותר מחודש ועד שלושה חודשים, 13% מהגברים שרצו לצאת לחופשת לידה הסכימו לצאת לזמן ממושך אף יותר.

 כ-20% מהגברים שרצו לצאת לחופשת לידה הסכימו לפרק זמן של בין שבועיים לחודש ו 14% לפרק זמן של עד שבועיים.

 רק 15.7% מכלל הגברים טען כי גברים לא צריכים לצאת לחופשת לידה מכוון שאלו לא אמורים לטפל בתינוקות. אולם, 40% מכלל הנשאלים טען שמה שימנע מהם לצאת לחופשת אבהות יהיה דווקא איום הפיטורים ואיך עובדה זו תתקבל ב מקום העבודה.

 ולריה סיילגשיפר, ראש תחום מדיניות וממשל בפורום נשים לתקציב הוגן: "על מנת לעודד קידומן של נשים ולשפר את מעמדן בשוק העבודה, יש לקדם השתתפות גברים במגזר משק הבית והטיפול בילדים כפי שכבר נעשה במדינות רבות באירופה. במדינות רבות באיחוד האירופי החלו בשנים האחרונות להגדיר בחוק חופשת לידה המיועדת לאבות בלבד, בנוסף לחופשת הלידה המיועדת לאם. מדובר בפרק זמן בו האב מקבל גמלה לטיפול בילד/ה, שהיא שוות ערך ל-100% מהשכר המוענקת לתקופת זכאות שווה ושלא ניתן להעבירה לאם. תקופה זו מכונה חופשת אבהות. גישה זו התפתחה מתוך הכרה שהנורמות הקיימות בשוק העבודה אינן מאפשרות לגברים להיות שותפים מלאים בגידול ילדיהם וששוויון אמיתי בשוק העבודה לא יושג ללא חלוקה שוויונית של עבודות תחזוקת הבית והטיפול בילדים".

 

אי השוויון גובר אחרי הלידה:

במקביל לסקר, הוציאו בפורום דו"ח בנושא חופשת אבהות. מהדו"ח עולה כי בישראל 26% מהנשים בגילאי 45-20 שעבדו לפני הלידה, הפסיקו לעבוד בעקבות הולדת הילדים, לעומת פחות מ-1% אצל הגברים. בנוסף, 16% מהנשים שנולדו להן ילדים צמצמו את היקף המשרה שלהן בהשוואה ל-3% מהגברים (הלמ"ס, 2010). עבודה לא רציפה וצמצום היקף המשרה משליכות על העצמאות הכלכלית של נשים, על יכולתן להשתלב מחדש בשוק העבודה, על ייצוג יתר של נשים בדרגות הנמוכות, שיעור גבוה יותר של נשים בקרב המועסקים באמצעות קבלני משנה וחברות כוח אדם, סגרגציה של מקצועות, וחוסר ביטחון תעסוקתי.

 לכן, הדרך לצמצום אי שוויון בתעסוקה עוברת גם דרך צמצום אי שוויון בבית ובטיפול בילדים.

מה אנחנו מציעות?

 

פורום נשים לתקציב הוגן מקדם הצעת חוק לקביעת חופשת אבהות – חופשת לידה לגברים שאיננה ניתנת להעברה, בנוסף לחופשת הלידה המיועדת לאם הקיימת היום בחוק. כצעד ראשוני מציע הפורום חופשת אבהות בת שלושה שבועות שניתן יהיה לממש אותה במהלך השנה הראשונה של חיי התינוק/ת.

 ההנחה העומדת בבסיס הצעה זו הנה שהזכות של הורים להיעדר מהעבודה על מנת לטפל בילדיהם צריכה להיות זכות אינדיבידואלית, בלתי תלויה בהורה השני ובלתי ניתנת להעברה.

 על מנת לאפשר לאבות להיות שותפים מלאים בגידול ילדיהם, יש לקבוע "מפת דרכים" להשוואת חופשת האבהות עם חופשת האמהות. בישראל שישה השבועות הראשונים של חופשת הלידה הנם חובה לאם, לפיכך כצעד ראשון ניתן להתחיל בקביעת חופשת אבהות בת שלושה שבועות בתשלום שאינה ניתנת להעברה. תנאיי הזכאות לדמי לידה ייקבעו על פי פרמטרים של השתתפות האבות בשוק העבודה בדומה לתנאי הזכאות הנהוגים בהענקת דמי לידה לאמהות.

 סייגלשיפר: "הניסיון במדינות רבות מראה שכאשר חופשת הלידה ניתנת לחלוקה בין בני הזוג, נשים ממשיכות להיות אלו המנצלות את רוב התקופה. לעומת זאת, כאשר בנוסף לחופשת הלידה של האם נקבעת חופשת לידה בתשלום המיועדת לאבות בלבד ואינה ניתנת להעברה, יש עלייה ניכרת בשיעור הגברים המממשים את חופשת אבהות". כך למשל, בפורטוגל, סלובניה, בלגיה ואיסלנד אבות זכאים לחופשת אבהות בת שלושה חודשים שאינה ניתנת להעברה. בנוסף לכך, בפורטוגל חופשת אבהות בת שבועיים היא חובה על פי החוק. בספרד, צרפת אנגליה ודנמרק קיימת חופשת אבהות בת שבועיים המיועדת לאבות בלבד ואינה ניתנת להעברה.

 הודעה לעיתונות מיום 20.12.10

 

אודות המחבר

כפיר לב סיני הוא אבא לשלושה ילדים שהחליט שבשביל להיות אבא טוב יותר הוא צריך לכתוב על זה. כמה שיותר. תוכלו ליצור איתו קשר ב-Google+ אבל בעיקר בפייסבוק.